نمایش نوار ابزار

کسی در رای مردم دخالتی نخواهد داشت

دوشنبه 15 فوریه 2016

استاندار چهارمحال و بختیاری، معیار و ملاک برگزاری انتخابات را قانون دانست و گفت:هیچ مسوول یا فردی حق دخالت در رای و اراده مردم در انتخابات نخواهد داشت.

قاسم سلیمانی دشتکی روز یکشنبه در نشست توجیهی نامزدهای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی این استان، افزود: هیچ مسوول و یا شخصی حق دخالت در برگزاری انتخابات را ندارد و چنانچه تخلفی در این حوزه انجام گرفت یک تخلف فردی است و با عامل آن به شدت برخوردخواهد شد.
وی ادامه داد: در همین راستا هیچ مسئولی از هیچ تریبونی حق تبلیغ له یا علیه نامزدی را ندارد و انتظار می رود همه مسئولان نسبت به رعایت قانون التزام عملی داشته باشند.
سلیمانی دشتکی با بیان اینکه مسئولان خدمتگزاران مردم هستند، تصریح کرد: رای مردم و اعتماد آنها به نظام یک امانت گرانبهایی است که همه مسئولان اجرایی و نظارتی باید امانت دار خوبی باشند تا حاصل برگزاری انتخابات، اقتدار بیش از پیش نظام باشد.
استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: در دو سال اخیر فضای همدلی و وحدت خوبی در استان برقرار شده و امید است تا با همراهی و رعایت قانون از سوی داوطلبان و ستادهای تبلیغاتی آنها این وحدت و همدلی تداوم داشته باشد.
سلیمانی دشتکی، ترغیب مردم به حضور حداکثری را از مهمترین اهداف ستاد انتخابات استان دانست و گفت: انتظار می رود داوطلبان و ستادهای تبلیغاتی آنها نیز با رفع تنش ها مردم را به حضور حداکثری و پرشور و نشاط مردم در انتخابات دعوت کنند.
وی،از آمادگی ستاد انتخابات استان برای پاسخگویی در خصوص هرگونه سوال و ابهامی در خصوص برگزاری انتخابات خبر داد و اظهار کرد: همه تلاش مسوولان استان بر این است تا انتخاباتی باشکوه و در شان فرهنگ و عظمت مردم این استان برگزار کند.
چهارمحال و بختیاری دارای چهار کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.
۱۴۶ داوطلب برای تصدی گری این چهار کرسی در استان ثبت نام کردند که تاکنون ۷۴ داوطلب در گردونه رقابت حضور دارند.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری به طور همزمان هفتم اسفند امسال برگزار می شود.